Державна служба статистики України
Головне управління статистики у Львівській області
Facebook   Twitter   instagram
Головна
Головна
 Про нас  Діяльність
Головного управління
 Нормативна база Методологія,
класифікації
 Публічна
інформація
Замовлення
інформації
   Корисні ресурси   Мапа сайту   Контакти  
Новини »
Інфографіка »
Для користувачів »
Для респондентів »
Оголошення »
Події »
Бази даних »
Статистична інформація »
Експрес-випуски та пресвипуски »
Публікації »
Статистика за темами »
Львівська область
в Україні »
Паспорт області »
Населення України »
Ґендерна статистика »
Статистика для школярів »
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) »
Міжнародне
співробітництво »
Анкетні опитування »
Бібліотека »
Єдиний ВЕБ-портал органів виконавчої влади України

Платформа Центрів Дія

Національне агентство з питань запобігання корупції

Державна служба статистики України

Національна академія статистики, обліку та аудиту запрошує на навчання!

збільшити розмір шрифта зменшити розмір шрифта  
Головне управлiння статистики у Львiвськiй областi | Інфографіка
Головна Інфографіка »   


До Всесвітнього дня здоров'я
07.04.2022 – пресреліз

Головне управління статистики у Львівській області інформує.

Щороку 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, мета якого – привернути увагу суспільства до здорового способу життя і профілактики захворювань.

За даними вибіркового опитування домогосподарств щодо стану здоров’я і рівня доступності окремих видів медичної допомоги у 2021 році, 68% мешканців Львівської області оцінили стан свого здоров’я як добрий, 27% – задовільний, 5% – поганий.

Серед загальної кількості респондентів 25% зауважили, що мають хронічні хвороби, найпоширеніші з яких гіпертонія та серцеві захворювання – 67% та 24% осіб відповідно. На остеохондроз хворіло 16% населення, на артроз, артрит (у тому числі ревматоїдний) – 15%, хронічний гепатит, жовчокам'яну хворобу, холецистит, холангіт, цироз печінки – 9%, діабет – 6%, катаракту – 5%.

За медичною допомогою мешканці Львівщини переважно зверталися в поліклініки – 29% опитаних, відвідали сімейного лікаря в поліклініці – 97%, скористалися послугами приватного стоматолога – 12%.

На стан здоров’я впливають умови і спосіб життя, харчування, заняття фізичною культурою і спортом. Так, 48% осіб віком від 18 років і старші мали нормальну масу тіла, 38% – надлишкову, 14% – страждали від ожиріння.

Серед мешканців Львівської області у віці 18 років і старшому, які займаються фізкультурою та спортом не менше ніж один раз на тиждень, 20% жінок і 31% чоловіків. Шкідливу звичку палити серед осіб у віці 12 років і старшому мали 369,0 тис. осіб, або 17,5%, населення відповідної вікової групи.

За останній рік майже в кожній сім’ї області хоча б один з її членів потребував медичної допомоги чи придбання ліків і медичного обладнання. Проте 8% з них не змогли отримати послуг з охорони здоров’я здебільшого через занадто високу вартість.

У 2020 році у Львівській області (за даними департаменту охорони здоров’я ЛОДА) нараховувалося 106 лікарняних закладів, у яких обліковувалось 17,9 тис. ліжок. Загальна кількість лікарів усіх спеціальностей (без зубних лікарів) становила 13,2 тис. осіб, кількість середнього медичного персоналу – 21,7 тис. осіб.

Середньооблікова кількість штатних працівників у сфері охорони здоров’я у 2021 році становила 49,9 тис. осіб, з них 81,1% – жінки. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника галузі – 10849 грн, що на 33,5% більше ніж у попередньому році.

Головне управління статистики у Львівській області бажає міцного здоров’я, довголіття і бадьорості духу кожному українцю!

pdf

 
 Про нас      Діяльність
Головного управління
 Публічна
інформація
 Замовлення
інформації
Мапа сайту   
© ГУСуЛО, 1999-2024
Обов'язкове посилання на джерело
Розробник сайту  
Управління інформаційних технологій | Відділ інформаційних систем