Багато статистиків, як минулих, так і сучасних, зробили величезний внесок у життя суспільства

Теги: Статистика. Особистості. Внесок

Знайомтеся з відомими особистостями та їх внеском у статистику

Багато статистиків, як минулих, так і сучасних, зробили величезний внесок у життя суспільства.

Ось деякі з тих, які виділяються на тлі історії, минулої та сучасної:

Флоренс Найтінгейл



    • Новатор у статистиці
    • Флоренс Найтінгейл (англ. Florence Nightingale; 12 травня 1820 — 13 серпня 1910) — британська медсестра, організатор і керівник загону санітарок під час Кримської війни 1853–1856 років, статистик.
      Флоренс Найтінгейл була піонером у візуальному поданні статистики. Їй приписують розробку форми кругової діаграми, тепер відомої як діаграма полярних областей, або іноді діаграму називають трояндою Найтінгейл. Ця діаграма відповідає сучасній круговій гістограмі. За допомою неї Найтінгейл проілюструвала сезонні джерела смертності пацієнтів у військово-польовому шпиталі. Найтінгейл назвала компіляцію таких діаграм КОКСКОМБОМ, але пізніше цей термін часто буде використовуватися для окремих діаграм.
      Флоренс Найтінгейл проводила новаторську та сміливу роботу як статистик у той час, коли присутність жінки була рідкістю в подібних галузях. Флоренс Найтінгейл, одна з найвідоміших статистиків в історії, використала свою пристрасть до статистики, щоб врятувати життя солдатів під час Кримської війни, і здійснити новаторську роботу з візуалізації даних, яка і сьогодні не втратила своєї значимості.

    • Леді зі світильником
    • Кримська війна зробила Флоренс Найтінгейл національною героїнею. Солдати, що повернулися з фронту, розповідали про неї легенди, називаючи її «леді зі світильником», тому що ночами, з лампою в руках, вона завжди обходила палати з хворими.
      Коли Флоренс прибула до британського військового шпиталю. в Туреччині у 1856 році, ситуація там була досить плачевною. Рівень смертності був високим, а статистика в лікарні велась хаотично - навіть кількість смертей не було записано правильно.
      Флоренс Найтінгейл запровадила необхідний порядок ведення статистичних даних шпиталю. Завдяки цьому Флоренс зібрала багато нових даних. Аналізуючи статистичні дані вона дізналася, що головним винуватцем високої смертності в шпиталях є низька санітарія. Найтінгейл була сповнена рішучості приборкати такий стан смертності. Вона послідовно проводила в життя принципи санітарії і догляду за пораненими. У результаті менш ніж за шість місяців смертність у шпиталях знизилася з 42 до 2,2 %.

    • Візуалізація даних
    • Таблиці та діаграми заповнювали сторінки нотаток та записів Найтінгейл. За сотні років до того, як Adobe Creative Cloud потрапила на ринок і «інфографіка» стала чимось необхідним, Найтінгейл зробила дані красивими.
      Найвідоміший дизайн Флоренс Найтінгейл, який ми використовуємо в різних формах і сьогодні, був ПІВНЯЧИЙ ГРЕБІНЬ - COXCOMB. Кокскомб схожий на кругову діаграму, але більш складний.
      Діаграма показує смертність солдат під час Кримської війни. Кожний із секторів відповідає одному місяцю (з квітня 1854 по травень 1856). Площа кожного сектора пропорційна причині смертності. Голубий шар показує смертність від хворіб, червоний шар показує смертність від ран, і коричневий шар - смертність з інших причин. Дві окремі частини зображують ситуацію до і після того, як були проведені заходи з поліпшення санітарії (у березні 1855). З діаграм зрозуміло, що основною причиною смерті була хвороба, проте з березня 1855 р. кількість смертей різко скоротилася.

    • Реформи Флоренс
    • Флоренс Найтінгейл першою збагнула необхідність медичної реформи, без якої будь-який прогрес у лікуванні хворих може бути зведений нанівець.
      Коди після Кримської війни Найтінгейл повернулася до Великої Британії, вона добилася, щоб всі лікарні були оснащені системами вентиляції і каналізації; лікарняний персонал обов'язково проходив необхідну підготовку; у лікарнях велася строга статистична обробка всієї інформації.
      Найтінгейл разом з Вільямом Фарра (британським епідеміологом і статистиком) та іншими лікарями розробила форму для шпиталів для збору статистики (англ. Model Hospital Statistical Form). Ця форма повинна була уніфікувати статистику про кількість пацієнтів шпиталю, середній час перебування у шпиталі тощо.
      Найтінгейл звернула також увагу на здоров'я британської армії в Індії, і завдяки проведеному статистичного аналізу даних продемонструвала, що поганий дренаж, забруднена вода, перенаселеність і погана вентиляція викликали високу смертність. В той же час Флоренс прийшла до висновку, що здоров'я армії та народу Індії повинні йти рука об руку.
      Найтінгейл зробила всебічне статистичне дослідження санітарії в індійському сільському житті і стала провідною фігурою у впровадженні вдосконаленої медичної допомоги та охорони здоров'я в Індії.