Державна служба статистики України
Головне управління статистики у Львівській області
Facebook    Twitter    instagram
Головна
Головна
 Про нас  Діяльність
Головного управління
 Нормативна база Методологія,
класифікації
 Публічна
інформація
Замовлення
інформації
    Корисні ресурси    Мапа сайту    Контакти  
Новини
Міжнародне
співробітництво
Новини
Партнери
Українсько-польські та
зарубіжні публікації
Основні показники
транскордонних регіонів
Візуалізація показників
Транскордонна статистика
Для користувачів
Для респондентів
Оголошення
Події
Бази даних
Статистична інформація
Експрес-випуски та пресвипуски
Публікації
Статистика за темами
Львівська область
в Україні
Паспорт області
Населення України
Інфографіка
Ґендерна статистика
Статистика для школярів
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)
Анкетні опитування
Бібліотека








Єдиний ВЕБ-портал органів виконавчої влади України

Платформа Центрів Дія

Національне агентство з питань запобігання корупції

Державна служба статистики України

Національна академія статистики, обліку та аудиту запрошує на навчання!





збільшити розмір шрифта зменшити розмір шрифта  
Головне управлiння статистики у Львiвськiй областi | Міжнародне співробітництво
Головна Міжнародне співробітництво » Новини

Міжнародне співробітництво



Міжнародний семінар «Соціально-економічний потенціал Карпатського єврорегіону» (Жешув, Польща)
04.12.2015

Головне управління статистики у Львівській області взяло участь у рамках транскордонної співпраці у міжнародному семінарі «Соціально-економічний потенціал Карпатського єврорегіону», який відбувся 4 грудня 2015 року в Управлінні статистики в м. Ряшів (Польща).

У семінарі, окрім організаторів, взяли участь представники регіональних статистичних управлінь з України і Словаччини: Семен Матковський, радник Голови Державної служби статистики України; Світлана Зимовіна, начальник Головного управління статистики у Львівській області; Ян Цупер, директор управління статистики в м. Прешові. Представники вищої школи: проф. Олександр Осауленко, ректор української Академії статистики, обліку і аудиту; інж. Йозеф Полачко, канцлер вищої школи міжнародних відносин ISM Словакії в м. Прешові; проф., доктор Сильвестр Чопек, проректор з науки Ряшівського університету; проф., доктор Гжегош Слюсаж, декан економічного факультету Ряшівського університету; доцент, доктор Кшиштоф Рейман, ректор державної Вищої техніко-економічної школи ім. Броніслава Маркевіча в Ярославі; Маріуш Край, директор Центру освіти та статистичних досліджень ГУС Польщі і Давид Лазек, віце-президент польської асоціації Карпатського Єврорегіону.

Програма семінару включала два тематичні блоки. У рамках першого блоку учасникам семінару була надана інформація щодо співпраці Управління статистики у м. Ряшів з вищими закладами освіти і був підписаний лист про наміри щодо співпраці між Управлінням статистики у м. Ряшів і Українською Академією статистики, обліку і аудиту. У другому блоці було всебічно обговорено низку питань, пов’язаних з опрацюванням спільних публікацій, а також розглянуто проблематику поточної та майбутньої діяльності статистиків Польщі, України і Словаччини в рамках транскордонної співпраці.

На семінарі представлені і обговорені наступні презентації:
• проф. Семен Матковський: “Роль наукового інформаційно-статистичного транскордонного кластеру “Інфостат Україна-Польща” в розвитку українсько-польської співпраці. Формування бази даних показників транскордонної статистики”;
• Веслава Магрис: “Соціально-господарський потенціал Карпатського Єврорегіону”;
• Барбара Блахут: “Транскордонні області Польщі, України і Словаччини – фактори прогресії і периферизації”.

Під час дискусії розглянуто методологічні відмінності в дослідженнях соціально-економічного розвитку в окремих країнах, обговорено питання співставлення даних. Звернуто увагу на недостатність інформації для публікацій в частині демографії, ринку праці, сільського господарства, інвестицій та інновацій. Представники української та словацької статистики задекларували в двотижневий термін доповнити відсутні для публікації збірника дані.

Представники Головного управління статистики у Львівській області підкреслили високу зацікавленість тематичним збірником «Соціально-економічний потенціал Карпатського Єврорегіону» з української сторони і звернули увагу, що з метою розширення доступу до публікації якнайширшого кола користувачів, доречним було би видання українсько-англійської версії. Світлана Зимовіна, начальник Головного управління статистики у Львівській області, запропонувала підготувати переклад публікації на українську мову. Марек Цєрпал-Волан, директор Управління статистики у м. Ряшів, задекларував підтримку процесу підготовки зазначеної версії публікації. Видання українсько-англійської версії публікації заплановано на 2 квартал 2016 року.

Начальник Головного управління статистики у Львівській області підкреслила, що в останні роки в Україні зросло значення досліджень щодо якості життя. З огляду на високу зацікавленість цією темою досягнуто домовленості підготувати польсько-українське інформаційне видання із врахуванням як об’єктивних, так і суб’єктивних факторів щодо оцінки якості життя.

У подальшій частині семінару проф., д.е.н. Гжегош Слюсаж, декан економічного факультету Ряшівського університету, запропонував започаткувати видання наукового журналу для представлення міжнародних наукових досягнень студентів, докторантів, випускників, наукових працівників, а також практиків аналізу соціально-економічних явищ на транскордонних територіях. Натомість, Марек Цєрпал-Волан, директор Управління статистики в м. Ряшів, звернув увагу на потребу розгляду правового аспекту і адаптації журналу до критеріїв оцінки Міністерства науки і вищої освіти, з визначенням його періодичності, створення транскордонної міждисциплінарної групи і розпочати процедуру представлення Вченій раді. Давід Лазек, віце-президент польської асоціації Карпатського Єврорегіону підкреслив, що необхідно шукати джерела для фінансування з коштів ЄС, насамперед через гранти чи проекти для здійснення якісного видання міжнародного якісного журналу. Вирішено доопрацювати видання до кінця січня 2016 року.

Семінар підтвердив існування високої зацікавленості питаннями транскордонної співпраці і спостереженнями щодо соціально-економічного розвитку сусідніх територій, а також потребу відповідних зустрічей. Українська сторона запропонувала підготовити наступну зустріч, яка може відбутися на початку другого кварталу 2016 року у м. Львові.

Презентації, виголошені під час семінару, знаходяться в Управлінні статистики в м. Ряшів.

 
 Про нас      Діяльність
Головного управління
 Публічна
інформація
 Замовлення
інформації
Мапа сайту   
© ГУСуЛО, 1999-2024
Обов'язкове посилання на джерело
Розробник сайту  
Управління інформаційних технологій | Відділ інформаційних систем